Anitjayoga

Jógázzunk otthon 14. rész – A 12 alapászana / XII.

HÁROMSZÖGÁLLÁS Nagy terpeszben állunk, a bal lábfejet kifordítjuk bal oldali irányba, a jobb lábfejet előrefelé tartjuk, mintegy stabilan megtámasztva magunkat. A jobb kezünket emejük magasba, szorosan zárjuk a karunkat a fülünkhöz, és nyújtozzunk felfelé, majd lassan a másik kezünkkel a bal lábunkon támaszkodva hajoljunk bal oldali irányba. Amikor már nem tudunk mélyebbre hajolni tartsuk ki a… Tovább »

Jógázzunk otthon 13. rész – A 12 alapászana / XI.

ÁLLÁSBÓL ELŐREHAJLÁS Álljunk egyenesen zárt lábakkal és nyújtsuk magasba a karjainkat, tartsuk így egy kicsit, majd amikor már érezzük, hogy a karjainkban a vénák kezdenek kiürülni egyenes háttal hajoljunk előre. Amikor már nem tudunk mélyebbre hajolni, kapaszkodjunk meg a lábainkban a kezeinkkel, és húzzuk a felső testünket a térdünk felé. Ennek az ászanának két része van, az első a nyújtás… Tovább »

Jógázzunk otthon 12. rész – A 12 alapászana / X.

EGYENSÚLYOZÓ GYAKORLAT Sivananda jógaórákon általában egyensúlyozó gyakorlat gyanánt a varjúállást szoktuk elvégezni, ami gyakorlatilag egy könnyített kézenállás,és a következő módon kell kivitelezni: Mély guggolásba ülünk, a térdeinket szétnyitjuk, karjaink a lábaink között heyezkednek el. Tenyereinket letesszük magunk elé a földre, ujjainkat szétnyitjuk, minél szélesebb területen támaszkodjunk, ujjaink enyhén befelé néznek. Csípőnket megemeljük és megpróbáljuk a térdünket… Tovább »

Jógázzunk otthon 11. rész – A 12 alapászana / IX.

GERINCCSAVARÓ GYAKORLAT Kiindulóhelyzet: térdelőülés – az Íjállás után előrenyújtott karral babapózban pihentünk, tehát csak fel kell ülnünk a térdünkre. Majd enyhén üljünk ki a bal sarkunk mellé. Jobb  lábunkat tegyük keresztbe a bal lábunkon, talpunkat tegyük le a bal térdünk mellé. Jobb kezünket tegyük a hátunk mögé hátrafelé néző ujjakkal, támaszkodjunk meg, és bal kezünkkel pedig fogjuk meg a… Tovább »

Jógázzunk otthon 10. rész – A 12 alapászana / VIII.

ÍJÁLLÁS Kiinduló helyzet: hasonfekvő savászana. Zárjuk a lábainkat, térdben behajlítjuk, felemejük. A homlokunkon támaszkodunk, a kezeinkkel pedig hátranyúlunk a bejalított lábunk felé, és megfogjuk a bokánkat. Mély levegővétellel emeljük fel a fejünket és a lábainkat is amilyen magasra tudjuk. Próbáljuk kinyújtani a lábainkat, ezáltal mégjobban megfeszítjük a testünket hátrafelé. Lélegezzünk hasi légzéssel, és tartsuk ki… Tovább »

Gyermekjóga nem csak Gyermekeknek 1. rész

 Az első lépésként itt is a körülmények megteremtése, a kényelmes hely kialakítása, a jó levegő, és a meleg biztosítása a fontos. Szintén fontos, hogy a Szülő ismerje a gyakorlatokat, az ászanák pontos kivitelezését, hatásait, tehát egy kicsit jógaoktatóvá kell válnia, de legalábbis együtt elmélyednie a Gyerekekkel a jóga világában. Kezdésként meg kell nyugtatni magunkat és a… Tovább »

Jóga Gyermekeknek

Gyerekként a jóga inkább egy móka, egy újabb játék, és lehetőség arra, hogy kipróbálják magukat. A Gyerekek azért is élvezik a jógázást, mert a gyakorlatoknak nevük van, beleképzelhetik, hogy Ők most Kobrák, Sáskák, Békák, vagy Fák, esetleg Gyertyák.  Mindeközben a jóga főleg a gerincüket, és a hátizmaikat, de összességében az egész testüket erősíti, a tartásuk javul, a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!